رقص عروس و داماد

رقص عروس و داماد

رقص عروس و داماد از جمله فرهنگ های دیرین هر ملتی میباشد. به علت مناسبت خاص خود مورد توجه عام و خاص میباشد. و در این بین رقص عروس و داماد در فرهنگ آذربایجان رنگ و بوی بیشتری بخود گرفته است. از دیر باز از زمانی که وصلتهای طایفه ای و قومی گسترش بیشتری داشت. این نوع رقص جلوه گاه ظرافتهای هر قوم و ملتی بود و نشانگر ایجاد اتحاد و ارتباط فامیلی بود که با خوشی و شادی دو قوم، دو طایفه همراه بود.

رقص عروس و داماد-آموزش در تهران-سعیدعبدی
رقص عروس و داماد-رقص آذری

رقص آذری عروس داماد

رقص عروس و داماد در بین مردم آذربایجان جایگاه ویژه ای دارد که اصلیترین و پرواضح ترین این رقصها همان “رقص اوزون دره” میباشد که قبلا راجع به آن توضیح داده شد. این رقص قدمت بسیاری دارد و در مکانی بنام اوزون دره (دره ای در حد فاصل دو روستا که وصلت بین این دو روستا زیاد اتفاق میفتاد) و در طول مسیر به شادی و خوشی و رقص میپرداختند. و اکنون این رقص در بیشتر عروسی ها به عنوان یک رکن برای رقص دونفره بشمار میاد.

آموزش رقص عروس و داماد

برای یادگیری رقص آذری عروس و داماد بسته به استعداد و پشتکار طرفین میتوان در 8 جلسه به جمع بندی رسید. از آنجائیکه پیچیدگی در رقص آذری مشهود است، بهمین علت باید تمرین و دقت زیادی برای یادگیری و ایفای رقص آذری، بالاخص رقص عروس و داماد، بکار گرفته شود. برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق لینک ارتباط با ما ، با ما در تماس باشید.

رقص عروس و داماد-سعید عبدی 09141025954
رقص عروس و داماد-سعید عبدی

نکاتی جهت آماده شدن برای رقص عروس داماد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری
به بالای صفحه بردن