گروه رقص آذری گنجلیک

بنام خالق هنر

گروه گنجلیک

گروه گنجلیک با قویترین متد آموزشی و رزومه اجرا درمراسمهای دولتی و کنسرتها در خدمت دوستداران این میباشد. خداوند خالق انسان، و انسان خالق حرکت و تکلم میباشد. و رقص زیباترین خلقت بشر در قالب حرکات ریتمیک و ملودیک میباشد. وچه بسیار زنان و مردانی که از این هنر بهره ها برده و یا به آن سمت, مسیر ومفهوم بخشیده اند.

رفص ترکی-رقص آذری در تهران-سعید عبدی 09141025954
رفص ترکی-رقص آذری در تهران-سعید عبدی 09141025954

در این راستا رقص فولک لور آذربایجانی یکی از قدیمی ترین و با مفهومترین رقص های حال حاضر دنیا میباشد که در غالب حرکات موزون بهمراه موسیقی ریشه در آداب وسنن, حماسه ها و نحوه زندگی مردم خطه آذربایجان دارد که قدمتی هزارساله را یدک میکشد. این آداب و سنن و حماسه ها سینه به سینه از بابک ها و کوراوغلی ها, از صمدها و نبی ها انتقال یافته و اکنون به ما رسیده است. به حکم وظیفه ما نیز گروهی از جوانان باانگیزه را گرد آورده ایم تا سهمی در این تاریخ وهنر داشته باشیم. نقطه آغازین گروه گنجلیک  با هدف فرهنگی و هنری در سال 1389 توسط تعدادی از جوانان علاقه مند به رقص آذربایجانی جرقه زده شد و با سرپرستی استاد یعقوب قهرمانی شروع به فعالیت کرد.

بنیانگذار گروه گنجلیک

در سال 1389 دوستان گروهی را با نام “گنجليک”  در شهر تبريز تشکیل داده اند.
اين گروه در تمرينات و رقصهاي خود از مکتب استاد معروف خانلار بشيراف استفاده مينمايد.

سرپرست و مربي اين گروه مهندس يعقوب قهرماني ميباشد.

رقص آذری-رقص ترکی-آموزش در تهران 09141025954
رقص آذری-رقص ترکی

يعقوب قهرماني ابتدا مقدمات رقص و همچنين حرکات و رقصهاي ساده را نزد استاد مرحوم محمد حسين مقتدرآموزش ديده وسپس نزد استاد خانلار بشيرف ادامه تحصيل داده و از هنر و مکتب ايشان بهره مند گرديده است.

لذا گروه گنجليک از تمامی اساتید برجسته وهنرجويان علاقمند تقاضای مشارکت وحضور دراین گروه را داشته و امید است مدیران و مئسولین محترم ما را در این راه یاری و حمایت نمایند.

در آخر برای آشنایی با نحوه برگزاری کلاسهای گروه گنجلیک تهران میتوانید از این لینک وارد شوید.

گروه رقص آذری گنجلیک

هم اکنون با دارا بودن چهار شعبه در شهرهای تبریز- تهران – ارومیه و کشور ترکیه بعنوان یکی از گسترده ترین گروههای هنری شناخته میشود.

هنری برای تمام زندگی__برای یادگیری این هنر با ما تماس بگیرید

شعبه مرکزی تهران-پونک - سردار جنگل مخبری شرقی
شعبه 2: اکباتان-فاز یک-بلوک c2
Tehran, Tehran 1476683612
Iran
Phone: 00989141025954
Secondary phone: 00982146019475
Email: saeid_abdi2011@yahoo.com

نویسنده: سعید عبدی

شبکه های اجتماعی گروه رقص آذری گنجلیک