رقص عروس و داماد

رقص عروس و داماد

رقص عروس و داماد از جمله فرهنگ های دیرین هر ملتی میباشد. به علت مناسبت خاص خود مورد توجه عام و خاص میباشد. و در این بین رقص عروس و داماد در فرهنگ آذربایجان رنگ و بوی بیشتری بخود گرفته است. از دیر باز از زمانی که وصلتهای طایفه ای و قومی گسترش بیشتری داشت. این نوع رقص جلوه گاه ظرافتهای هر قوم و ملتی بود و نشانگر ایجاد اتحاد و ارتباط فامیلی بود که با خوشی و شادی دو قوم، دو طایفه همراه بود.

رقص عروس و داماد-آموزش در تهران-سعیدعبدی
رقص عروس و داماد-رقص آذری

رقص آذری عروس داماد

رقص عروس و داماد در بین مردم آذربایجان جایگاه ویژه ای دارد که اصلیترین و پرواضح ترین این رقصها همان “رقص اوزون دره” میباشد که قبلا راجع به آن توضیح داده شد. این رقص قدمت بسیاری دارد و در مکانی بنام اوزون دره (دره ای در حد فاصل دو روستا که وصلت بین این دو روستا زیاد اتفاق میفتاد) و در طول مسیر به شادی و خوشی و رقص میپرداختند. و اکنون این رقص در بیشتر عروسی ها به عنوان یک رکن برای رقص دونفره بشمار میاد.

آموزش رقص عروس و داماد

برای یادگیری رقص آذری عروس و داماد بسته به استعداد و پشتکار طرفین میتوان در 8 جلسه به جمع بندی رسید. از آنجائیکه پیچیدگی در رقص آذری مشهود است، بهمین علت باید تمرین و دقت زیادی برای یادگیری و ایفای رقص آذری، بالاخص رقص عروس و داماد، بکار گرفته شود. برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق لینک ارتباط با ما ، با ما در تماس باشید.

رقص عروس و داماد-سعید عبدی 09141025954
رقص عروس و داماد-سعید عبدی

نکاتی جهت آماده شدن برای رقص عروس داماد

<?php echo do_shortcode(“

تماس از طریق:


   CellPhone: 09141025954   
 Email: saeid_abdi2011@yahoo.com


“); ?>

شبکه های اجتماعی گروه رقص آذری گنجلیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *