رقص ترکی

رقص ترکی

رقص ترکی آیا اشاره ای به نوعی از رقص آذربایجانی دارد؟ برای یادگیری رقص ترکی چکار باید کرد؟  آیا  تفاوتی با رقص آذری دارد؟ آیا؟ آیا؟  این کلمه  از تعریف یک فرد عادی میتواند متفاوت باشد. ولی برای کسی که آشنائی نسبی با این هنر دارد اولین برداشت این خواهد بود که منظور گوینده همان رقص آذربایجانی میباشد. و معمولا این تصور درست است. ولی در بعضی موارد گوینده این کلمه  تعریف های جدیدی برای خود ساخته است. که در ادامه برای شفاف سازی بیشترتوضیحاتی ارائه خواهد شد.

رقص ترکی-آموزش سعید عبدی 09141025954
رقص ترکی-آموزش سعید عبدی 09141025954

 رقص ترکی یا رقص آذربایجانی

البته در مقالات قبلی توضیح کاملی از دسته بندی های باصطلاح رقص ترکی داشته ایم. که اشاره به اسامی نیز لحاظ شده بود. ولی بار دیگر توضیح مختصری میدهم. رقص یا رقصهای آذربایجانی شامل زیر مجموعه های بسیار زیادی است از جمله تقسیم بندی بین رقص مردانه، رقص زنانه آذری و رقصهایی که بین مرد و زن بصورت مشترک اجرا میشود. ونیز تقصیم بندی از لحاظ موسقی مثل 8*6 – 4*2 – 4*3 و…. که رقص لزگی یا قایتاقی نیز بلحاظ معروف بودن هم از لحاظ پایه موسیقی دسته بندی متفاوت دارد هم بیشتر توسط مردان اجرا میشود. و به علت هیجان بالا در بین مردم رقص لزگی معروف میباشد.

مورد دیگری که از لفظ رقص ترکی دستگیر بنده شده تقسیم بندی اشتباه آن در محاوره عامیانه بجای رقص مردانه یاد میشود و از رقص آذری به عنوان رقص زنانه! که اصلا تقسیم بندی درستی نمیباشد. و کلمات و سو تعبیهایی هستند که در اثرعدم دسترسی به منابع اصلی ایجاد شده است. و در نهایت برای آشنایی بیشتر با رقص آذربایجانی و یادگیری این هنر میتوانید به  قسمت ارتباط با ما مراجعه کنید و با شعب مختلف ما در اتباط باشید

هنری برای تمام زندگی__برای یادگیری این هنر با ما تماس بگیرید

شعبه مرکزی تهران-پونک - سردار جنگل مخبری شرقی
شعبه 2: اکباتان-فاز یک-بلوک c2
Tehran, Tehran 1476683612
Iran
Phone: 00989141025954
Secondary phone: 00982146019475
Email: saeid_abdi2011@yahoo.com
شبکه های اجتماعی گروه رقص آذری گنجلیک